Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2019: inspirace pro města i obce

| autor: MŽP0

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2019: inspirace pro města i obce

Letošní ročník chce do popředí zájmu vytáhnout pěší chůzi. A města, která se registrují do 16. srpna obdrží od Ministerstva životního prostředí trička a reflexní pásky s motivem Evropského týdne mobility.

Lidské tělo je uzpůsobené k pohybu, přesto v moderním světe se většina práce, ale i zábavy odehrává v sedě. V práci převážně sedíme, sedíme i za volantem automobilu nebo ve vlaku či autobuse při cestě do práce. A večer, abychom si odpočali, si pro změnu sedneme před televizi.

Chůze je přitom nejpřirozenější druh pohybu, který nevyděsí ani nesportovně založené lidi. Právě proto by se měla stát součástí každého dne. A ten, pro koho je procházka přece jen trochu nuda, může nasednout na kolo nebo koloběžku. Nemá cenu přidávat informace o tom, jak je pravidelný pohyb zdraví, kolik kroků denně spálí kolik kalorií nebo o kolik procent si můžeme snížit pravděpodobnost infarktu.

Projdi se s námi

Co je důležité? Hlavně ušetříte peníze. Zatímco už jen to, že vlastníte auto, stojí peníze, chůze je zdarma. A náklady na jízdní kolo nebo měsíční jízdné na veřejnou dopravu jsou vcelku nízké a v jednom máte jak parkovné, tak pojištění i pohonné hmoty.

A čím víc lidí bude chodit pěšky nebo jezdit na kole, tím hezčí budou naše města a obce. Odpadnou dopravní zácpy a všudypřítomný hluk z dopravy, uvidíte kolik domů je opravených, kolik přibilo nových obchodů nebo potkáte své sousedy, které jste dobře půl roku neviděli. Takže proč během tohoto září nechodit s námi a zažít tak výhody, které to přinese.

Pro více informací navštivte

Připojte se k dalším evropským městům a zaregistrujte program a činnosti na webu

Podkladové materiály:

Ing. Lukáš Flídr
národní koordinátor Evropského týdne mobility
E-mail: lukas.flidr@mzp.cz

Mgr. Barbora Hirschová
E-mail: Barbora.Hirschova@mzp.cz

Další důležité informace k Evropskému týdnu mobility naleznete na http://www.mobilityweek.eu.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy