Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Ekolamp získal oprávnění provozovat kolektivní systém, a navíc rozšířil sběr o další kategorii elektrozařízení

| zdroj: TZ Ekolamp0

ekolamp
zdroj: Ekolamp

Společnost Ekolamp pokračuje ve strategii modernizace a rozšiřování služeb. S předstihem získalaoprávnění provozovat kolektivní systém podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a dále rozšířila sběr o další kategorii „malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení“. V praxi jde například o mobilní telefony, tiskárny či kalkulačky.

Každý kolektivní systém pro zpětný odběr elektrozařízení musí podat do konce letošního roku na Ministerstvo životního prostředí ČR žádost o oprávnění provozovat kolektivní systém dle podmínek nového zákona. Společnost Ekolamp o vydání zažádala v červnu a během srpna jí bylo oprávnění uděleno.

„Splnili jsme všechny legislativní podmínky pro provozování systému zpětného odběru elektrozařízení podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností anaše činnost byla autorizována na dobu neurčitou,“ říká Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp, která se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých světelných zdrojů, svítidel a dalších elektrozařízení, a dodává: „Dosud jsme byli oprávněni provozovat kolektivní systém dle předešlé legislativy.“

Získání oprávnění je důležitým krokem k rozvoji nových služeb. Ekolamp v této souvislosti rozšířil služby sběru elektroodpadu o skupinu takzvaných malých zařízení informačních technologií a telekomunikačních zařízení. „Jedná se například o mobilní telefony, počítače, tiskárny, klávesnice a myši, GPS, routery či i kalkulačky. Sbírají se dohromady s ostatními malými elektrozařízeními do našich stávajících sběrných nádob,“ dodává Zuzana Adamcová.

Získání oprávnění společnost využila také k jasnému a viditelnému upgradu značky Ekolamp, a to v podobě změny vizuální identity včetně spuštění nových webových stránek www.ekolamp.cz.

„Pokračujeme tak ve strategii komplexnídigitalizace a zefektivnění poskytovaných služeb. Klíčovým slovem budoucí spolupráce s našimi klienty je JEDNODUCHOST,“ uzavírá Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema