Ekolamp získal oprávnění provozovat kolektivní systém, a navíc rozšířil sběr o další kategorii elektrozařízení

| zdroj: TZ Ekolamp0

ekolamp
zdroj: Ekolamp

Společnost Ekolamp pokračuje ve strategii modernizace a rozšiřování služeb. S předstihem získalaoprávnění provozovat kolektivní systém podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností a dále rozšířila sběr o další kategorii „malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení“. V praxi jde například o mobilní telefony, tiskárny či kalkulačky.

Každý kolektivní systém pro zpětný odběr elektrozařízení musí podat do konce letošního roku na Ministerstvo životního prostředí ČR žádost o oprávnění provozovat kolektivní systém dle podmínek nového zákona. Společnost Ekolamp o vydání zažádala v červnu a během srpna jí bylo oprávnění uděleno.

„Splnili jsme všechny legislativní podmínky pro provozování systému zpětného odběru elektrozařízení podle nového zákona o výrobcích s ukončenou životností anaše činnost byla autorizována na dobu neurčitou,“ říká Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp, která se zabývá zpětným odběrem a recyklací vysloužilých světelných zdrojů, svítidel a dalších elektrozařízení, a dodává: „Dosud jsme byli oprávněni provozovat kolektivní systém dle předešlé legislativy.“

Získání oprávnění je důležitým krokem k rozvoji nových služeb. Ekolamp v této souvislosti rozšířil služby sběru elektroodpadu o skupinu takzvaných malých zařízení informačních technologií a telekomunikačních zařízení. „Jedná se například o mobilní telefony, počítače, tiskárny, klávesnice a myši, GPS, routery či i kalkulačky. Sbírají se dohromady s ostatními malými elektrozařízeními do našich stávajících sběrných nádob,“ dodává Zuzana Adamcová.

Získání oprávnění společnost využila také k jasnému a viditelnému upgradu značky Ekolamp, a to v podobě změny vizuální identity včetně spuštění nových webových stránek www.ekolamp.cz.

„Pokračujeme tak ve strategii komplexnídigitalizace a zefektivnění poskytovaných služeb. Klíčovým slovem budoucí spolupráce s našimi klienty je JEDNODUCHOST,“ uzavírá Zuzana Adamcová ze společnosti Ekolamp.