Domov pod hradem Žampach chce hospodařit se srážkovými vodami

| zdroj: Pardubický kraj0

zdroj: Pardubický kraj/ Areál pod hradem Žampach

Radní Pardubického kraje vyhlásili zadávací řízení na veřejnou zakázku pro Domov pod hradem Žampach, která umožní šetrně hospodařit se srážkovými vodami a využívat je pro místní zahradnictví.

„Jedná se o vybudování nově navržené podzemní nádrže s kapacitou 210 metrů krychlových, kam bude svedena dešťová kanalizace v lokalitě u parkoviště. Dále je tu navržené nové koryto v lokalitě u křižovatky, které bude napojeno na stávající propustek přes cestu, dál půjde zatravněnou údolnicí a na konci bude jezírko s hrázkou a přepadem do původní trasy zatrubnění,“ vysvětlil záměr náměstek pro investice Roman Línek.

„Součástí aktiv klientů domova je práce v místním zahradnictví a v parku. Právě pro jeho provoz bude hospodaření s dešťovou vodou velkou výhodou,“ řekl radní pro sociální péči Pavel Šotola.

Celkem je projekt vyčíslen na více než 8 milionů korun. „Významnou část výdajů také tohoto záměru zajistíme z evropských fondů v rámci Národního programu životního prostředí,“ sdělil radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.