Dny malých obcí míří po Olomouci do Prahy

| zdroj: Triada0

Zástupci moravských obcí se 28. března sjeli na Výstaviště Flora Olomouc, kde se uskutečnily 57. Dny malých obcí (DMO). Nyní se Dny malých obcí přesunou do Prahy, kde se budou konat 4. dubna v O2 universum Praha, začátek je v 9.00 hod.

Konferenci v Olomouci moderoval Jan Pokorný z Českého rozhlasu a v jejím úvodu starosty a starostky pozdravili Radim Sršeň, náměstek ministra pro místní rozvoj, a hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Pro účastníky DMO byl připraven bohatý program, a tak si měli možnost vyslechnout například informace o redesignu a updatu národních dotačních titulů nebo o hospodaření obcí.

Pozornost byla věnována i kybernetické bezpečnosti obcí, komunitní energetice nebo právům a povinnostem obcí při ochraně před povodněmi.

Po Olomouci se 57. Dny malých obcí přesunou do Prahy, kde se budou konat 4. dubna. Registrace a podrobný program jsou k dispozici na webových stránkách konference.