Cyklospojení Uničova a Šternberku finišuje

| zdroj: Olomoucký kraj0

Cyklospojení Uničova a Šternberku finišuje

Obec Újezd v nejbližších dnech dokončí svůj poslední úsek cyklostezky ve směru na Mladějovice. Na hranici obou katastrů bude realizován provizorní sjezd z nové cyklostezky na silnici II/444, dokud nebude dokončena její další etapa,“ popsal situaci krajský cyklokoordinátor Petr Smítal.

Zbývající úseky v katastrech Babic a Mladějovic jsou projekčně připraveny. Tyto obce budou společně s Mikroregionem Šternbersko žádat v nejbližších výzvách o dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury a z rozpočtu hejtmanství.

V brzké době tedy bude možné z Uničova dojet po cyklostezce bez přerušení až do lokality mezi Mladějovicemi a Újezdem. Další krátký úsek cyklostezky z Mladějovic ve směru na Babice bude realizován už v letních měsících díky podpoře kraje,“ doplnil náměstek hejtmana Dalibor Horák.

Olomoucký kraj letos uvolnil na stavbu cyklostezek rekordních téměř 22 miliónů korun.

Kvalitní cyklistická doprava je pro kraj prioritou. Také proto dáme letos na stavbu cyklostezek nejvíce peněz za poslední čtyři léta,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Foto: zdroj Olomoucký kraj