České školy s integrovanou prevencí proti virům a infekcím - příklad pro celý svět

| zdroj: FN Nano0

FN nano nátěry2.jpg
zdroj: FN Nano

Od roku 2000 zde máme již sedmý pandemický kmen virů, kterému se musíme bránit. V době biolaboratoří a genetického inženýrství si můžeme být jisti, že pokud nezměníme přístup k prevenci, bude se společnost zmítat v pandemických a mezi pandemických stavech a reagovat na ně stejně nedostatečným způsobem, jako jsme viděli za poslední rok.

Příště musíme podobné situaci zabránit

Bohužel, život nikomu vrátit nelze. Naší povinností musí ale být, příští podobné situaci v budoucnosti zabránit. V současné době plán na návrat žáků do škol vypadá tak, že ministerstvo naočkuje učitele, vybaví školy testy, rodič koupí nano roušky a respirátory a presenční výuka bude pokračovat dál s masívním nasazením dezinfekčních prostředků v omezeném a naprosto nevyhovujícím režimu napůl distanční výuky.

Je důležité nevracet se, ale vytvořit nový standard zdravého prostředí ve všech školách

Díky pandemické krizi máme unikátní možnost a příležitost vybudovat moderní školství s daleko vyšším zaměřením na preventivní opatření, které nám nabízejí nejmodernější technologie, které v kombinaci s již využívanou prevencí zajistí nesrovnatelně vyšší bezpečnost dětí i učitelů.

Pokud se chceme příští pandemii vyhnout, je nutné, aby již nyní technologové, architekti, konstruktéři, státní správa i politici spojili síly a vytvořili zcela nový a bezpečný design škol, jehož první parametr je zvýšení biologické bezpečnosti vnitřních prostor škol a druhý zvýšení kvality vzduchu.

Páteř obranného systému - kvalitní fotokatalytické antibakteriání nátěry FN NANO® s maximální účinností a zaručenou bezpečností

Plochy stěn jsou fotoaktivním nátěrem FN NANO® přeměněny na velmi účinnou, nízkonákladovou, bezhlučnou a prakticky bezúdržbovou čističku vzduchu, která ke svému provozu potřebuje jen denní světlo a případně malé množství aktivační světelné energie z umělého osvětlení.

Fotokatalytický jev na povrchu FN NANO® nátěrů bez rozdílu likviduje viry a bakterie, je poháněn energií světla a na rozdíl od dezinfekcí neuvolňuje do prostoru žádné chemické látky, naopak je z něho odstraňuje. Nanonátěry jsou pro lidské zdraví zcela bezpečné a neškodné.

Tuto technologii máme doma a je využívaná i v zahraničí

V bezpečí fotokatalytických stěn například pracuje velvyslanec ČR ve Washingtonu Hynek Kmoníček, kterému se v budově ambasády výrazně zlepšila kvalita vzduchu.

Fotokatalytický nátěr FN NANO® využívá například velvyslanectví České republiky v Ottawě, které svou budovu nechalo ošetřit touto technologií, aby přispělo ke snižování emisí a aktuálně využívá její možnosti, aby zabránilo šíření koronaviru.

FN NANO® nátěry najdete také na české ambasádě v Londýně, Budapešti či Milánu, kde aktivní plochy kompenzují emise z provozu služebních vozidel ambasád a ukazují tak ekologicky šetrný přístup, jak by se měli chovat zodpovědní hosté v druhé zemi.

Naše děti nastoupí v září do školy a kvalita prostředí školních zařízení, kam je budeme posílat, by měla odpovídat vážnosti situace a novým bezpečnostním požadavkům. Technologie, poskytující obranné mechanismy proti virům máme. Čím dříve začneme, tím je větší šance zabránit epidemiím či další pandemii.