Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila aktuální stav na skládce CELIO

| zdroj: Ústecký kraj0

aktuality.jpg
zdroj: Ústecký kraj

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se letos již potřetí v pravidelném termínu konala Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (BRÚK). Během jednání BRÚK byly probrány pravidelné body z oblasti krizového řízení a diskutován byl také aktuální stav na Skládkovém komplexu CELIO, a. s.

Bezpečnostní rada se na svém jednání zabývala aktuální situací ve Skládkovém komplexu CELIO, a. s., kde 7. července 2021 provedla Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) kontrolu zaměřenou na provoz skládky nebezpečných odpadů.

V aktivním tělese skládky byly nalezeny sudy se stopami úniku tmavě zbarvených viskózních kapalin. Z výsledků kontroly lze usuzovat, že provozovatel sudy umisťoval v několika řadách a zároveň vrstvách na sobě. V odebraných vzorcích byla potvrzena vysoká koncentrace styrenu.

Provoz skládky S-OO (skládka ostatního odpadu) v komplexu CELIO byl rozhodnutím Krajského úřadu Ústeckého kraje omezen do doby vydání písemného sdělení ČIŽP, že provozovatel může pokračovat v provozování skládky S-NO (skládka nebezpečného odpadu).

Omezení ve skládkovacím komplexu CELIO

Česká inspekce životního prostředí vydala 10. srpna 2021 rozhodnutí o omezení provozu skládky nebezpečného odpadu a realizaci nezbytných opatření vedoucích k zajištění bezpečnosti provozu a omezení příjmu odpadu do zařízení. Informovala rovněž krajský úřad a ten následně omezil v zájmu snížení rizika požáru mimořádným opatřením na nezbytné minimum rovněž aktivní plochu sousedící skládky komunálního odpadu. Více se dozvíte zde:

Nesprávně zlikvidované odpady jsou na skládkách časovanou bombou

Skládky často hoří. Přitom zde končí i odpad, který sem vůbec nepatří

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje se zabývala situací ve Skládkovém komplexu CELIO, a. s., na Mostecku