Beskydský lyžařský areál SKI Bílá odebíral nelegálně vodu na zasněžování sjezdovek

| zdroj: Česká inspekce životního prostředí0

Provozovatel lyžařského areálu při umělém zasněžování sjezdovek bez povolení odebíral povrchové vody z potoka Bílá Ostravice v Beskydech a řádně neměřil množství odebrané vody. Porušil tím vodní zákon.

Inspektoři při kontrole zjistili, že od listopadu 2015 do prosince 2016 odčerpal provozovatel sjezdovek ze dvou míst na Bílé Ostravici celkem 23 390 metrů krychlových povrchových vod, za což dostal pokutu 467 800 korun.

„K odběru neměl provozovatel platná vodoprávní povolení. Ta byla propadlá. Pokuta se stanovuje výpočtem podle vodního zákona. V tomto případě činí sazba pokuty dvacet korun za každý metr krychlový nedovoleně odebraných povrchových vod,“ upřesnil Karel Kozubek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě s tím, že provozovatel ski areálu už si potřebná vodoprávní povolení obstaral.

Přesto dostal od inspektorů další pokutu ve výši 50 tisíc korun. Od konce listopadu 2017 do konce března 2018 neměřil množství odebrané vody z potoku Bílá Ostravice tak, jak mu stanovuje zákon.

Proti pokutám se provozovatel SKI areálu odvolal, Ministerstvo životního prostředí ale obě sankce potvrdilo a jsou pravomocné.

ilustrační foto/pixabay