Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 18. květnu 2022

| zdroj: MZe ČR0

voda11.jpg

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 19. týdnu na území ČR celkově silně podnormální. Oproti předcházejícímu týdnu nedošlo k výraznější změně stavu podzemní vody. Hladina ve srovnání s předchozím týdnem převážně stagnovala s tendencí k mírnému poklesu a u 3 % objektů výrazněji klesala. Ke zhoršení stavu nedošlo v žádném povodí. Vydatnost pramenů byla v tomto týdnu celkově silně podnormální. Oproti předcházejícímu týdnu se celkově stav vydatnosti příliš nezměnil.

Hladiny většiny sledovaných toků v průběhu týdne převážně mírně klesaly nebo byly setrvalé. V porovnání s dlouhodobými květnovými průměry byly průtoky nejčastěji v rozmezí od 20 do 60 % průměru, ojediněle u menších toků, které odvodňují nejvyšší horské oblasti, se vyskytovaly i průměrné hodnoty. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozím týdnu zhoršila.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tyto vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny z 80–100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry.

Přílohy

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema