124 mld. Kč z evropských fondů na rozvoj obcí, měst a regionů v ČR

| zdroj: MMR ČR0

irop.jpg
zdroj: MMR ČR

Programový dokument Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pro nové programové období 2021-2027 byl schválen vládou. Vyhlášení prvních výzev se předpokládá na jaře roku 2022.

Peníze i na nízkoemisní vozidla či revitalizace veřejných prostranství měst a obcí

„IROP bude podporovat pět základních oblastí. Financovat budeme moci např. kybernetickou bezpečnost, nízkoemisní a bezemisní vozidla, výstavbu obchvatů a rekonstrukci silnic II. třídy, mateřské, základní, střední a vyšší odborné školy, infrastrukturu pro bezpečnou dopravu, revitalizaci veřejného prostranství a mnoho dalšího.  Vyhlášení prvních výzev předpokládáme na jaře roku 2022,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
IROP 2021-2027

Programový dokument IROP 2021-2027 prošel před schválením vládou ČR i procesem Posuzování vlivů na životní prostředí (SEA). Kromě doporučení ze SEA a z mezirezortního připomínkového řízení byly v Programovém dokumentu IROP 2021-2027 zohledněny i připomínky vzešlé z neformálního vyjednávání s Evropskou komisí.

Schválení programového dokumentu je zásadním krokem, který posouvá IROP 2021-2027 do další fáze vyjednávání, tentokrát již na pole formálního vyjednávání s Evropskou komisí.
Programový dokument IROP

Programový dokument IROP schválený vládou naleznete zde.