Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

124 mld. Kč z evropských fondů na rozvoj obcí, měst a regionů v ČR

| zdroj: MMR ČR0

irop.jpg
zdroj: MMR ČR

Programový dokument Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pro nové programové období 2021-2027 byl schválen vládou. Vyhlášení prvních výzev se předpokládá na jaře roku 2022.

Peníze i na nízkoemisní vozidla či revitalizace veřejných prostranství měst a obcí

„IROP bude podporovat pět základních oblastí. Financovat budeme moci např. kybernetickou bezpečnost, nízkoemisní a bezemisní vozidla, výstavbu obchvatů a rekonstrukci silnic II. třídy, mateřské, základní, střední a vyšší odborné školy, infrastrukturu pro bezpečnou dopravu, revitalizaci veřejného prostranství a mnoho dalšího.  Vyhlášení prvních výzev předpokládáme na jaře roku 2022,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
IROP 2021-2027

Programový dokument IROP 2021-2027 prošel před schválením vládou ČR i procesem Posuzování vlivů na životní prostředí (SEA). Kromě doporučení ze SEA a z mezirezortního připomínkového řízení byly v Programovém dokumentu IROP 2021-2027 zohledněny i připomínky vzešlé z neformálního vyjednávání s Evropskou komisí.

Schválení programového dokumentu je zásadním krokem, který posouvá IROP 2021-2027 do další fáze vyjednávání, tentokrát již na pole formálního vyjednávání s Evropskou komisí.
Programový dokument IROP

Programový dokument IROP schválený vládou naleznete zde.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo