V Prachaticích přibyly dva nové vodojemy
Město Prachatice uvedlo do provozu dva nové vodojemy. První doplní stávající vodojem Fefry, který zůstává v provozu. Druhý bude sloužit osadě Libínské Sedlo.
Město Prachatice uvedlo do provozu dva nové vodojemy. První doplní stávající vodojem Fefry, který zůstává v provozu. Druhý bude sloužit osadě Libínské Sedlo.
Aktuality / 14. 8. 2023
Vodojem, který je zásadní pro zásobování části Karviné pitnou vodou ze systému Ostravského oblastního vodovodu, prošel komplexní sanací stavební i technologické části. Finalizují se terénní úpravy v areálu vodárenského objektu.
Aktuality / Voda / 11. 8. 2023
Svazek obcí „Úvalsko“ požádal Středočeský kraj o poskytnutí individuální účelové dotace na výstavbu vodovodního přiváděcího řadu DN 300 Jirny – PČS Fibichova.
O aktuálním stavu sucha v České republice a boji proti němu, investicích státních podniků Povodí a podpoře Ministerstva zemědělství (MZe) do vodního hospodářství jednal ministr Marek Výborný (KDU-ČSL) s řediteli všech pěti státních podniků Povodí. Sešel se tak se zástupci Povodí Vltavy, Labe, Ohře, Moravy a Odry.
Obcím a vodohospodářům z veřejného sektoru, kteří se chystají budovat či modernizovat zásobování pitnou vodou nebo čištění odpadních vod, pomohou hned čtyři nově vyhlášené dotační výzvy Operačního programu Životní prostředí.