Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zpětný odběr elektrozařízení čekají letos velké změny

| autor: Martina Jandusová0

Zpětný odběr elektrozařízení čekají letos velké změny

První významný výrobce, který letos vymění svůj kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení, je společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. Jedna z největších elektronických firem na světě a globální technologický leader stála před lety u zrodu kolektivního systému ASEKOL.

Podle informací redakce opouští Samsung služby svého původního poskytovatele služeb a putuje pravděpodobně pod křídla kolektivního systému REMA, provozovaného společností REMA Systém, a.s.

Tato informace přichází jako jedna z prvních změn po předloňské konsolidaci kolektivních systémů, kdy došlo k odkupu 100% podílu kolektivního systému RETELA společností ASEKOL od Elektrotechnické asociace České republiky (ElA).

Z dalších informací, kterými redakce disponuje, usuzujeme, že výrobců, kteří se plánují přesunout k jinému kolektivnímu systému, bude v letošním roce pravděpodobně víc. A protože půjde zejména o výrobce z oblasti spotřební elektroniky či informačních systémů a telekomunikací, lze očekávat změny přístupů některých kolektivních systémů zejména k obcím.

Již dnes si mnohé obce stěžují na přístup některých kolektivních systémů ke zpětnému odběru elektrozařízení, zejména na výpovědi smluv o zpětném odběru, odmítání svozů některých komodit nebo stanovování množstevních požadavků zpětně odebíraných elektrozařízení.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.