Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zlínský kraj přispěje na ekologické aktivity 830 tisíci korunami

| zdroj: Zlínský kraj0

marek-omasta-8xX9thzZZSk-unsplash
zdroj: unsplash.com

Rada Zlínského kraje schválila uvolnění 830 tisíc korun z Programu na podporu ekologických aktivit. Kraj částku rozdělí mezi 12 projektů zaměřených na ekologickou výchovu a osvětu v oblasti ochrany životního prostředí.

„Podpořené organizace budou moci díky příspěvku od Zlínského kraje uspořádat akce zacílené na výchovu k ochraně životního prostředí. Příspěvek získaly školy, volnočasové a další neziskové organizace, které pracují převážně s dětmi. Uvědomujeme si, jak je důležité odmalička mladé generaci vštěpovat, jak velký význam má ochrana přírody a životního prostředí,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, do jejíž gesce spadá oblast životního prostředí.

Mezi podpořenými projekty je například Ze zahrady na stůl a zase zpátky (ZŠ a MŠ Želechovice nad Dřevnicí) nebo aktivity spolku Na Pasece, který provozuje ekocentrum a lesní školku ve Zlíně-Velíkové. S krajským příspěvkem může počítat také holešovské Středisko volného času, a to na akci Příroda všude kolem nás. Spolek Zlínský Zvěřinec pak díky dotaci uspořádá kutilské sympozium Lukovská jizva.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ