Reklama

6. 6. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Zlínský kraj

Zlínský kraj chystá na podzim další vlnu kotlíkových dotací

Zlínský kraj aktuálně připravuje další výzvu tzv. kotlíkových dotací zaměřených na výměnu kotlů na pevná paliva v domácnostech za ekologičtější způsoby vytápění. Využije pro ně finanční prostředky ve výši téměř 160 milionů korun.

Dotace budou žadatelům přiděleny v rámci Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III.

„Tento program vyhlásíme 10. září 2019, elektronický příjem žádostí o poskytnutí dotace pak zahájíme 15. října 2019 od 8:00 hodin, a to prostřednictvím aplikace dostupné na adrese www.kr-zlinsky.cz/kotliky. Nejpozději do 10 kalendářních dnů od odeslání elektronického formuláře bude žadatel povinen doručit žádost o dotaci na krajský úřad také v listinné podobě,“ informoval radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za řízení dotačních programů.

Kotlíkové dotace bude možno využít na výměnu stávajícího kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový ekologický zdroj tepla, kterým může být kotel pouze na biomasu (automatický i s ručním přikládáním), plynový kondenzační kotel nebo tepelné čerpadlo. Podporována bude výměna kotlů realizovaná v období od 15. července 2015 (tedy i zpětně).

Podrobné informace k Programu výměny zdrojů tepla v domácnostech Zlínského kraje III lze najít na adrese www.kr-zlinsky.cz/kotliky, s dotazy se je možno se obracet na e-mail kotliky@kr-zlinsky.cz.   

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI