Životní prostředí – prostředí pro život

| autor: CENIA0

Životní prostředí – prostředí pro život
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Zvolený název konference evokuje záměr umožnit otevřenou diskusi nad různými aktuálními tématy. Odborný obsah konference je rozdělen do čtyř základních tematických okruhů:

• Udržitelná spotřeba (a výroba) a společenská odpovědnost – zahrne např. problematiku environmentálního značení, sociálně odpovědného zadávání včetně zelených veřejných zakázek, systematické přístupy k řešení oběhového hospodářství, otázky zeleného bydlení a architektury, udržitelného trávení volného času, včetně udržitelnosti v oblasti turistického ruchu a další
  • Globální odpovědnost – se zaměřením především na aktuálně diskutované otázky klimatické změny a jejich dopadů a globální iniciativy včetně SDGs, související programy mezinárodní rozvojové spolupráce a partnerství pro udržitelný rozvoj.
  • Udržitelný rozvoj sídel a místní Agenda 21 – péče o životní prostředí v sídlech již dávno není vnímaná jako izolovaná aktivita, ale jako průřezový princip, který se promítá do řešení územního rozvoje, ekonomických aktivit, dopravy, energetiky a dalších aspektů rozvoje lidských sídel. Úspěch při snaze o udržitelný rozvoj sídel je nemyslitelný bez systematického vzdělávání k UR zaměřeného na všechny cílové skupiny.
  • Podpora strategického plánování v oblasti životního prostředí – odborné setkání tohoto druhu je dobrou příležitostí pro diskusi nad širšími otázkami, týkajícími se vývoje životního prostředí a naší společnosti v globálním měřítku i v lokálních souvislostech, identifikace trendů, signálů, příležitostí a hrozeb ovlivňující prostředí kolem nás.

Hlavní program doplní doprovodné odborné akce, jako například seminář k možnostem atraktivní vizualizace dat – Tableau Day, který pořádá hlavní partner konference – společnost INEKON SYSTEMs s.r.o, ve spolupráci s CENIA a Výzkumným ústavem vodohospodářským T.G.M.

Paralelně s hlavním programem konference se uskuteční rovněž pravidelné setkání zástupců české sítě EIONETsetkání realizátorů programu místní Agenda 21v ČR nebo INSPIRE INFO Day.

Více informací zde.