Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zelené školy Olomouckého kraje převzaly ocenění

| zdroj: Olomoucký kraj0

aktuality.jpg
zdroj: Olomoucký kraj

Olomoucký kraj zná vítěze soutěže Zelená škola za školní rok 2020/2021. Diplomy i ceny jim v pondělí 13. září předal radní pro oblast školství Aleš Jakubec společně s radním pro životní prostředí, odpady a zemědělství Martinem Šmídou.

„Vítězné školy dostaly finanční příspěvek ve výši třicet tisíc korun, který mohou použít třeba na nákup výukových pomůcek, zahradního nářadí a materiálu, dětských herních prvků a úhradu služeb vztahujících se k ekologické výchově,“ řekl radní Aleš Jakubec.

Ocenění hodnotí ekologické aktivity škol a jejich projekty na ochranu přírody a motivuje tak žáky k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Úspěšné školy, které si ze soutěže odnáší prvenství, mohou dva roky používat titul „Zelená škola Olomouckého kraje“. 

Přehled vítězů jednotlivých kategorií

kategorie Mateřská škola: Mateřská škola POHÁDKA, Zábřeh

kategorieZákladní škola – I. a II. Stupeň: Základní škola Senice na Hané

kategorie Gymnázium: Gymnázium, Olomouc – Hejčín

kategorie Střední škola vzdělávající žáky v oborech vzdělání zaměřených na lesnictví, ekologii a zemědělství: Střední lesnická škola, Hranice

kategorie Škola samostatně zřízena pro děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami: Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Přerov

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT