Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zatočte s alergeny a pyly v domácnosti pomocí miliard nanočástic

| zdroj: Panasonic0

nanoe X zlepsuje kvalitu vzduchu v domacnosti
zdroj: Panasonic/nanoe X zlepšuje kvalitu vzduchu v domácnosti

Čistý vzduch bohužel není samozřejmou součástí našeho života. Obzvlášť na jaře stovky tisíc z nás trápí alergická rýma způsobená agresivními pyly stromů a keřů. Důležitým pomocníkem v boji s alergeny mohou být moderní technologie.

Například nanoe X, která je součástí prémiových klimatizací Panasonic, dokáže pomocí miliard hydroxylových radikálů odstranit ze vzduchu ve vaší domácnosti nežádoucí částice. Dlouhou řadu z nich – včetně pylů, virů, bakterií nebo plísní – z více než 99 %!

Podle dat České společnosti alergologie a klinické imunologie trpí alergiemi až 2,5 milionu českých občanů a milion trpí astmatem. A vyhlídky nejsou dvakrát příznivé. Dle Evropské federace sdružení pacientů s alergií a onemocněním dýchacích cest bude do roku 2025 každý druhý Evropan trpět nějakou formou alergie. Není proto divu, že kvalita vzduchu je a bude pro mnoho domácností zásadní. Špičkové klimatizace naštěstí jsou schopné kromě vítaného ochlazení v letních měsících zajistit i zvýšenou kvalitu vzduchu.

Technologie využívající sílu přírody

Například technologie Panasonic nanoe X využívá při zvyšování kvality vzduchu takzvané hydroxylové radikály (OH radikály). Jedná se o nestabilní molekuly vyhledávající reakci s jinými prvky, jako je například vodík, kterých se zachytí. Díky tomu potlačují množení škodlivin, jako jsou bakterie, viry, plísně a pachy. Dokážou je rozkládat, a tím neutralizovat jejich nepříjemné účinky.

Tento v přírodě naprosto běžný a přirozený proces jsme dokázali pomocí technologie nanoe X přenést do interiéru. Nebezpečné látky jsou při rychlém, opakovaném pročištění odstraněny nejen ze vzduchu, ale zároveň z vybavení místností – například ze závěsů, koberců, nábytku nebo rolet. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach, a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během devadesáti minut odstraní z více než 90 %,“ prozrazuje Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic.

Nanoe technologie slouží více než 20 let

Technologie nanoe X vylepšuje kvalitu vzduchu v bytech, rodinných domech i komerčních prostorách. První generaci zařízení nanoe vyvinula společnost Panasonic již v roce 2003. K čištění vzduchu generovala 480 miliard hydroxylových radikálů za sekundu. Ta nejnovější (s označením Mark 3) umí vygenerovat až 48 bilionů OH radikálů za sekundu! Technologie nanoe X je integrovanou součástí všech rezidenčních klimatizací Panasonic Etherea, nástěnných jednotek řad TZ i VZ a parapetních jednotek řady Z.

Ucinnost technologie Panasonic nanoe X s generatorem Mark 3 proti ruznym necistotam

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ