Zastupitelé Brna schválili plán na snížení CO2 v ovzduší

| zdroj: Město Brno0

Zastupitelé Brna schválili plán na snížení CO2 v ovzduší

Město se systematicky věnuje aktuální otázce klimatických změn. Zastupitelé schválili Akční plán udržitelné energetiky a klimatu (SECAP). Od roku 2000, kdy se údaje podrobně sledují, klesly emise CO2 na území Brna o 8 %.

Přistoupením k Paktu starostů a primátorů v roce 2017 se město zavázalo snížit je do roku 2030 celkem o 40 %. Eliminace zbývajících 32 % emisí plánuje město dosáhnout rozvojem lokálních obnovitelných zdrojů elektřiny nebo náhradou současných dopravních prostředků ve městě za vozidla fungující na elektřinu, CNG nebo bioplyn.

Aktivně probíhá i spolupráce s brněnskými firmami. SECAP zohledňuje i to, že se město bude do budoucna rozvíjet a přizpůsobuje tomu navrhovaná opatření. Analyzuje také možné finanční zdroje, i ty mimo rozpočet města.

Zastupitelé také schválili poskytnutí dotací z rozpočtu města Brna v celkové výši 204 tisíc Kč na vybudování zelených střech, a to na tři již realizované projekty. Z dalšího ekologického programu na využití srážkové vody obdrží úspěšný žadatel 18 tisíc korun.

Foto: brno.cz