Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zářivě čistá může zůstat i bílá fasáda. Jen vědět, jak na to

| zdroj: FN Nano0

fn0.jpg
zdroj: RD Jižní Čechy – foto archiv FN-NANO s.r.o.

Všichni chceme bydlet ideálně v krásném a čistém domě. Z obavy před usazováním prachu, špíny a mikroorganismů se však většina majitelů domů přiklání k použití sytých odstínů, aby se viditelnost špíny minimalizovala.

Určitě znáte stesky typu: „Bílé barvy se bojíme. Kdyby tak existovalo něco, co nám prodlouží životnost fasády a udrží ji dlouho čistou bez jakékoliv údržby.“ Ale ono „to něco“ existuje, realizace snu o běloskvoucí fasádě se přímo nabízí – v ryze českém produktu, který využívá nejmodernějších poznatků vědy.

„Ideálním a vysoce praktickým řešením je aplikace nano nátěru technologie FN NANO®. Funkce tohoto samočistícího nátěru jsou založeny na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze. Ochranný nátěr FN NANO® využívá energii slunce, kterou převádí na ekologický efekt přirovnatelný k horké plotýnce, která na sobě pálí špínu a škodlivé látky,“ vysvětluje Jan Procházka, vynálezce a majitel českého patentu pro technologii

fn1.jpg

Schéma fotokatalýzy v přírodě

Žádná chemie bez postupné ztráty účinnosti

Nejedná se tedy o žádný chemický nátěr postupně uvolňující do svého okolí chemikálie a biocidní přípravky k hubení mikroorganismů, který časem úplně ztratí svoji účinnost. Chystáte-li se v letošním roce stavět rodinný dům nebo revitalizovat svoji fasádu, nyní je právě ten správný čas se zamyslet nad tím, jestli tyto úkony budete v budoucnu chtít neustále opakovat, anebo jestli dáte přednost dlouhodobému řešení, klidu a úspoře financí.

Není to nic složitého, u rodinného domu to zvládne každý sám, nebo si nechte poradit od odborníků. Jak na to se můžete podívat zde.

Desetiletá garance

„Důležité je dodržet správné postupy a pak bude vašefasáda na dlouhé roky ošetřená a chráněná před vlivem UV záření, před degradací povrchu, před porůstáním plísní, řasami a dalšími mikroorganismy s garancí 10 let,“ doplňuje Jan Procházka.

A hlavně se už nemusíte bát vytvořit na svém domě bílou fasádu, která zůstane dlouho čistá a v létě bude navíc i ochlazovat povrch vašeho domu.

Více o této české patentované technologii se dozvíte na stránce: www.fn-nano.com

Infoblok:

Co vám nátěr FN NANO® zajistí?

- Dlouhodobou čistotu povrchu

- Zabrání napadení mikroorganismy

- Odcloní téměř ze 100 % UV záření

- Ochladí povrch fasády

- Zářivě bílou barvu

- Prodlouží životnost fasády

fn2.jpg

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema