Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zaměstnanci krajského úřadu vyčistili Nivu Morávky

| autor: Moravskoslezský kraj0

Zaměstnanci krajského úřadu vyčistili Nivu Morávky

Celorepubliková dobrovolnická úklidová akce se již tradičně pořádá u příležitosti Dne Země. Zapojit se může kdokoliv, komu není lhostejná naše příroda. Do boje s nepořádkem se v pátek 5. dubna pustily přes tři desítky krajských úředníků.

„Neumím pochopit, jak mohou lidé do tak krásného prostředí, jako je okolí řeky, vyvážet odpadky. Niva Morávky je chráněným územím, ve kterém se vyskytují mnozí chránění živočichové, například rak říční nebo ledňáček. Taková lokalita si jistě zaslouží pozornost nejen těch, kteří si sem jezdí odpočinout, ale právě i dobrovolníků, kteří sem vyrazí pracovat s rukavicemi a pytli na plechovky, lahve, igelitové tašky a další nepořádek,“ řekla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová, která se k úklidu aktivně připojila. Dodala, že Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky na ekologickou výchovu a osvětu.

Tato dobrovolnická akce je jednou z mnoha aktivit krajského úřadu, které jeho zaměstnanci vykonávají nad rámec svých určených povinností. V uplynulých třech letech se do akce zapojilo asi 110 dobrovolníků z krajského úřadu. Celkem sesbírali více než 12 a půl tuny odpadků, kterými zaplnili několik velkoobjemových kontejnerů. Jsem rád, že se naši lidé zajímají o své okolí a jsou ochotní udělat něco více, než co jim ukládá pracovní smlouva. Kromě samotného úklidu mají podobné akce ještě další důležitou roli. Úředníci se setkají mimo úřad a společně strávený čas pak jistě pozitivně ovlivní atmosféru v kancelářích,“ uzavřel ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards