Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zákon o odpadech je nutný, má ale místa k dořešení

| autor: Pavel Mohrmann0

Zákon o odpadech je nutný, má ale místa k dořešení

Jednou z nich je fakt, že starosta, kterému se podaří pracovat s obyvateli obce a podaří se mu odstranit ze směsného komunálního odpadu bio složku, si může situaci podstatně znepříjemnit. Bio odpad, který obyvatelé nebudou vyhazovat, ale kompostovat jej není odpad. Prostě se nezapočítává do produkce, protože je lidé budou využívat na svých pozemcích a zahrádkách.

Paradoxně tedy vytřídí ne nepodstatnou část směsného komunálního odpadu, ale do separačních cílů se mu nic navíc započítávat nebude. Odpad, který nevznikne prostě není odpadem. Naopak bud muset vytřídit to samé procento z podstatně menšího množství směsáku.

Ministerstvo životního prostředí připouští, že toto je část zákona, která se musí dořešit a řeší ji. Jedním dechem ale dodávají, že i přes ne úplně jasnou část je nutné novou legislativu mít a dotáhnout ji legislativním procesem k platnosti.

Uvidíme, jak třeba tato konkrétní nesrovnalost bude v blízké budoucnosti řešena. Bylo by opravdu úsměvné, kdyby si poctivým tříděním obec zadělávala na větší problémy.

Foto: redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert