Začíná nový ročník Národních cen ČR

| zdroj: MPO ČR0

TS_Tabor_se_staly_vitezem_Narodni_.2e16d0ba.fill-730x425.jpg
zdroj: Společnost Technické služby Tábor zvítězila v kategorii společenské odpovědnosti v roce 2019/ Michal Polanecký

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Rada kvality ČR vyhlásily nový ročník Národních cen České republiky. Ocenění získají organizace z podnikatelského i veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby zákazníků, klientů a zaměstnanců.

Roli hraje také produktivita i efektivita práce či výsledky, společenská odpovědnost a rovněž to, jak se soutěžícím daří vytvářet inovativní prostředí.

„V Národních cenách ČR srovnávají kvalitu služeb různé společnosti, uspějí ty nejlepší. Budu rád, když se podnikatelé i ostatní organizace do klání v České republice zapojí podobně, jako tomu bylo před pandemii,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Letos je hodnocení Národních cen kvality, které jsou součástí Národních cen ČR, spojené s novým modelem EFQM 2020. Nejen v kontextu s programy EXCELENCE a START tak jsou připraveny veškeré potřebné dokumenty a soutěž tak dostává nový rozměr, přidanou hodnotu,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková, která do ročníku 2021 zve soutěžící prostřednictvím videa dostupného zde.

Vyhlášení výsledků ročníku 2021 aktuálně předpokládáme letos v listopadu, právě jedenáctý měsíc v roce je totiž mezinárodním měsícem kvality. Výsledky kvůli koronaviru specifického ročníku 2020 slavnostně zazní letos 19. května na MPO a předávání bude možné sledovat on-line na stránkách www.narodniportal.cz a www.mpo.cz,“ doplňuje ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO a 1. místopředseda Rady kvality ČR Pavel Vinkler.

V 21. ročníku Národních cen ČR se soutěží v následujících kategoriích/programech:

• Národní cena kvality České republiky v programech EXCELENCE, START a CAF
    • kategorie Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor - výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).
    • kategorie programu START: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor - výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).
    • kategorie programu CAF: Digitální stát (veřejný sektor).
  • Národní cena České republiky za společenskou odpovědnost
    • kategorie NC ČR za CSR: Digitální stát (veřejný sektor), Byznys (soukromý sektor - výroba a služby), Chytré inovace (vzdělávání, věda a výzkum).
  • Národní cena České republiky za kvalitu v rodinném podnikání

Slavnostní předávání cen za rok 2020 se uskuteční on-line 19. května 2021 od 13:00 h na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Informace o Národních cenách České republiky lze najít na  https://www.narodniportal.cz/narodni-a-krajske-ceny/. Na tomto webu jsou k dispozici také přihlášky do soutěže,  časový harmonogram a další dokumenty. Součástí portálu jsou také aktuality, které se týkají kvality a společenské odpovědnosti.