Z Olomouce až na konec světa. Úředníci šlápli do pedálů

| zdroj: Olomoucký kraj0

Z Olomouce až na konec světa. Úředníci šlápli do pedálů

Zmiňovanou vzdálenost totiž při cestě do zaměstnání společně urazili, aniž by použili motorový dopravní prostředek. Celkem se akce zúčastnilo třiačtyřicet pracovníků, kteří soutěžili ve dvanácti týmech.

Letos vůbec nebylo důležité, kolik kdo z účastníků urazil kilometrů. Mnohem podstatnější byla skutečnost, že i přes nepříznivou situaci související s epidemií koronaviru jsme se nenechali odradit. Soutěž proběhla a my jsme se do ní zapojili. Dokázali jsme tak, že i když se objeví problém, my si s ním poradíme, aby se život mohl co nejdříve vrátit do normálu,“ pochválil úředníky ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje Lubomír Baláš.

Z jednotlivců byla nejaktivnějším účastníkem Kateřina Gajdošová, která na kole najezdila přibližně 649 kilometrů. Mezi muži dominoval Pavel Drexler s více než 709 najetými kilometry. Nedostižnou se v rámci jubilejního desátého ročníku projektu Do práce na kole stala dvojice Lada a František Malí - každý z nich nachodil téměř 200 kilometrů.

Nejlepší na tom je, že všichni lidé, kteří se do projektu zapojili, to nedělali kvůli nějakému ocenění nebo diplomu, ale prostě proto, že je to baví. A to je, myslím, pravá podstata jakéhokoli sportu,“ uvedl při setkání se zaměstnanci úřadu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Do projektu se mohli zapojit i zaměstnanci, kteří kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem vykonávali práci z domu. Vybírat mohli z aktivit v podobě jízdy na rotopedu, jógy a dalších cvičení.

Foto: zdroj Olomoucký kraj