Přírodní plochy ve městech v obcích, mateřských školách či základních školách – jak založit, pečovat a využívat. Pod tímto názvem se na počátku dubna koná druhá akce v rámci česko-polského projektu Kooperační síť Kvetoucí louky, která se zaměřuje na podporu biodiverzity v mateřských, základních školách nebo v obcích.
Workshop se uskuteční 5. dubna od 12 do 16 hodin v konferenčním sále číslo 326 Krajského úřadu Libereckého kraje v ulici U Jezu 642/2a. Účastníci se například dozvědí, jak založit kvetoucí trávník nebo záhon a jaké druhy rostlin a hmyzu se na takových plochách mohou vyskytovat.
„Právě to má z hlediska biodiverzity velký smysl i na malých prostorech, každá kvetoucí rostlina totiž poskytuje potravu nejen včelám, ale i dalším druhům hmyzu, z tohoto pohledu je užitečné řešit každou travnatou plochu, kterou můžeme proměnit ve vhodnou kvetoucí plochu“ zdůraznil Václav Židek, krajský radní pro resort zemědělství a životního prostředí, pod jehož záštitou se workshop koná.
Dále workshop nabídne informace o tom, jak mohou vypadat přírodní zahrady, jak je vytvořit a jakým způsobem ji využívat pro ekologickou výchovu po celý rok. K vidění budou také ukázky konkrétních přírodních zahrad; inspirovat se lze i na webu http://prirodnizahrada.eu/ukazkova-zahrady-podle-typu/.
Přesný program akce se nalézá na odkazu http://kvetoucilouky.cz/2022/03/09/948/. Přihlásit se je možno na e-mailové adrese r.cermanova@gmail.com nebo prostřednictvím telefonního čísla 777 216 852. Akce je zdarma, občerstvení a simultánní překlad pořadatelé zajistí.
Česko-polský projekt je realizován Společností pro kulturní krajinu, z. s. ve spolupráci s městy Hrádek nad Nisou a Boleslawiec. Podpořila jej Evropská unie v rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Polskem 2014–2020.
Komentáře