Výzva pro zájemce o kotlíkovou dotaci k urychlenému podání elektronické žádosti

| zdroj: Středočeský kraj0

komin_kour.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Středočeský kraj již zná konečnou částku navýšení finanční alokace 3. výzvy ze strany Ministerstva životního prostředí a lze předpokládat, že příjem dalších žádostí by již nebyl pokryt finanční alokací. Proto bude od 15. 3. 2021 přerušen příjem žádostí do 3. výzvy.

Středočeský kraj proto vyzývá všechny zájemce, aby svoji žádost co nejrychleji podali. Celkem bude k rozdělení v rámci třetího kola kotlíkových dotací podle předpokladu 924,5 mil. korun. Pouze v případě většího výpadku žádostí (např. vyřazování během realizace výměny tepelného zdroje) bude výzva znovu otevřena, aby byly přijaty další žádosti a dočerpala se celková alokace výzvy.

Celkem bylo přijato k dnešnímu dni 8 070 žádostí o dotaci. Proplaceno bylo 3 456 žádostí. Alokace by měla vystačit přibližně na 7 900 žádostí. Lze počítat s tím, že se vždy neproplatí plná výše dotace a některé žádosti budou vyřazeny, dle zkušeností z předchozích výzev, takže se počet proplacených žádostí bude určitě měnit.

Více informací na webu ke kotlíkovým dotacím: https://kotlikovedotace-sk.cz/aktuality/