Vytříděný plast ve Městě Albrechtice končí díky svozové společnosti na skládce

| zdroj: spolek Naše odpadky0

Některé nadnárodní odpadové firmy upozaďují rozvoj odpadového hospodářství v ČR a jejich prioritou jsou vlastní zájmy. I proto vznikl spolek Naše odpadky, který sdružuje 82 obcí. Chtějí změnit vývoj odpadového hospodářství v ČR ve prospěch obcí a měst. V této reportáži upozorňují na případ, kdy vytříděné plasty z Města Albrechtice skončily na skládce.

Video dokumentuje situaci, kdy svozová firma porušuje zákon a vytříděné odpady odvezla přímo na skládku. Ing. Jana Murová, starostka Města Albrechtice, celou záležitost nejprve předala policii. Vyšetřování prý nemohlo být zahájeno. Celá záležitost tedy byla k postoupena k posouzení ČIŽP.

Zveřejněním této skutečnosti nechce spolek Naše odpadky nikoho trestat. Cílem je ukázat všem svozovým firmám, že cesta odpadů nemusí být vždy anonymní, a tak je odradit od skládkování vytříděných odpadů.