Vysočina bude letos předsedat Evropskému regionu Dunaj-Vltava

| zdroj: Kraj Vysočina0

leonhard-niederwimmer-qkcs18SYFSc-unsplash
zdroj: unsplash.com

Po šesti letech se vrátí předsednictví Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) na Vysočinu. Předsednickou funkci převezmou zástupci kraje v polovině ledna letošního roku od Dolního Bavorska. Za rok, v lednu 2025, Vysočinu v čele ERDV vystřídá Plzeňský kraj.

„Mottem vysočinského předsednictví je ERDV – společně vstříc novým výzvám. Za nové výzvy považujeme především společenskou odpovědnost ve vztahu ke snižování energetické náročnosti, ochranu životního prostředí, ale i zodpovědnost k sobě samým a svému zdraví,“ přiblížila tematické zaměření aktivit náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

Cílem předsednictví pod vedením Kraje Vysočina je také podpořit některé tradiční i nové akce, které se v letošním roce na Vysočině uskuteční. Jednou z nejvýznamnějších událostí bude výroční konference ERDV zaměřená na energetiku, která se uskuteční v červnu 2024. Jednou z nejbližších akcí je Konference geoparků ČR, plánovaná na letošní jaro. Vysočinské předsednictví zahrnuje také podporu nově navázané spolupráce gastronomických škol.

Pracovní společenství Evropský region Dunaj-Vltava funguje od roku 2012 a skládá se ze sedmi partnerských regionů – Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska, Horní Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočina.