Vyšlo číslo 5/2020 časopisu Sovak

| zdroj: SOVAK ČR0

Vyšlo číslo 5/2020 časopisu Sovak

Ing. Anatol Pšenička v rozhovoru shrnul pět let svého působení na pozici generálního ředitele SmVaK Ostrava a dotknul se i změn prostředí s ohledem na klimatické změny či proměn vnímání vodárenského sektoru veřejností. Další dva články vztahující se k SmVaK Ostrava jsou Problematika posuzování rizik veřejných vodovodů v působnosti SmVaK a Strom života: hravě k novým vědomostem o vodě v hlavě.

Druhý z nich se zaměřil na unikátní programy pro děti v základních školách. Odborníci ze Slovenska sumarizovali dosavadní vědecké poznatky k problematice koronaviru ohledně potenciální kontaminace odpadní vody v textu Koronavírus SARS-CoV-2 v odpadových vodách – možné riziko?

Svaz vodního hospodářství ČR, z. s., spolu se Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s., vyhlásily soutěž Vodohospodářská stavba roku 2019 a oceněné stavby naleznete zde. Seminář Cena, kvalita a dostupnost pitné vody se konal v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, diskutovaná témata připomíná článek Kvalita pitné vody z pohledu odborníků.

V rubrice Z regionů o svých aktivitách podaly zprávu ČEVAK a.s., Ostravské vodárny a kanalizace a. s., Pražské vodovody a kanalizace, a. s., Středočeské vodárny, a. s., Vodárna Kladno – Mělník, a. s., a Vodovody a kanalizace Beroun, a. s. Přehledný obsah čísla naleznete zde.

Foto: zdroj SOVAK ČR