Výměna vodovodu v Bohumíně – Záblatí umožní rozvoj lokality

| zdroj: SmVaK Ostrava0

Výměna vodovodu v Bohumíně – Záblatí umožní rozvoj lokality

Díky výměně potrubí dojde ke zlepšení tlakových poměrů a budou se moci na síť napojit další odběratelé v plochách, které jsou městem určeny k budování nového zástavby.

„Vyměníme 1760 metrů litinového potrubí za kapacitnější řad z vysokohustotního polyetylenu. Nový vodovod povede ve stávající trase a využijeme bezvýkopovou metodu berstlining. Při jejím použití je nové potrubí zataženo do toho stávajícího, u kterého přitom dochází k jeho destrukci. Není nutné zasahovat do povrchu a omezovat život v daném místě. Metoda je rychlejší, ekonomičtější, ohleduplnější k životnímu prostředí a bere větší ohled na kvalitu života v lokalitě,říká ředitel vodovodů SmVaK Ostrava Milan Koníř.
Součástí stavby bude také výměna vystrojení a stavební úprava stávající redukční šachty, přepojeno bude také 80 plastových vodovodních přípojek. Během stavby bude zajištěno zásobování lokality suchovodem. Hotovo by mělo být do konce října.

Foto: zdroj SmVaK Ostrava