Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Výměna teplovodního potrubí v Táboře pomůže zlepšit kvalitu ovzduší

| zdroj: Tábor0

aktuality
zdroj: Tábor

Na základě připravované rekonstrukce kanalizace, vodovodu, komunikace a chodníků v ulicích Třebízského a Krátké, se radní města Tábora už začátkem listopadu zabývali také možností rekonstrukce teplovodu v těchto ulicích. Podrobné informace sdělil místostarosta Radoslav Kacerovský.

Společnost BYTES Tábor s.r.o. má v uvedené oblasti teplovodní rozvod z roku 1998, který slouží pro rozvod tepelné energie do 14 odběrných míst. V dané ulici není centrální rozvod plynové sítě, vytápění objektů nepřipojených do systému Centrálního zásobování teplem je zabezpečeno lokálními (většinou uhelnými) zdroji. „Rekonstrukce teplovodu a s ním spojené napojení dalších odběrných míst tak významně napomůže ke zlepšení kvality ovzduší v této lokalitě,“ uvedl Radoslav Kacerovský.

Vhledem k rozsahu připravované investiční akce rekonstrukce kanalizace, vodovodu, silnice a chodníků v ulicích Třebízského a Krátká se jeví výměna stávajících rozvodů společnosti BYTES Tábor za nové jako optimální řešení. „Odpadla by tak nutnost v příštích deseti letech přistoupit k výměně rozvodů z důvodu poruchovosti a zastarání a opětovnému rozkopání nyní opravené vozovky a dopravním omezením dotčených obyvatel,“ sdělil místostarosta.

Na základě těchto skutečností se radní Tábora rozhodli podpořit rekonstrukci teplovodů společně s plánovanou rekonstrukcí těchto ulic a doporučili zastupitelstvu města schválit financování výměny teplovodního potrubí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM