Výměna teplovodního potrubí v Táboře pomůže zlepšit kvalitu ovzduší

| zdroj: Tábor0

zdroj: Tábor

Na základě připravované rekonstrukce kanalizace, vodovodu, komunikace a chodníků v ulicích Třebízského a Krátké, se radní města Tábora už začátkem listopadu zabývali také možností rekonstrukce teplovodu v těchto ulicích. Podrobné informace sdělil místostarosta Radoslav Kacerovský.

Společnost BYTES Tábor s.r.o. má v uvedené oblasti teplovodní rozvod z roku 1998, který slouží pro rozvod tepelné energie do 14 odběrných míst. V dané ulici není centrální rozvod plynové sítě, vytápění objektů nepřipojených do systému Centrálního zásobování teplem je zabezpečeno lokálními (většinou uhelnými) zdroji. „Rekonstrukce teplovodu a s ním spojené napojení dalších odběrných míst tak významně napomůže ke zlepšení kvality ovzduší v této lokalitě,“ uvedl Radoslav Kacerovský.

Vhledem k rozsahu připravované investiční akce rekonstrukce kanalizace, vodovodu, silnice a chodníků v ulicích Třebízského a Krátká se jeví výměna stávajících rozvodů společnosti BYTES Tábor za nové jako optimální řešení. „Odpadla by tak nutnost v příštích deseti letech přistoupit k výměně rozvodů z důvodu poruchovosti a zastarání a opětovnému rozkopání nyní opravené vozovky a dopravním omezením dotčených obyvatel,“ sdělil místostarosta.

Na základě těchto skutečností se radní Tábora rozhodli podpořit rekonstrukci teplovodů společně s plánovanou rekonstrukcí těchto ulic a doporučili zastupitelstvu města schválit financování výměny teplovodního potrubí.