Vyhlášení výsledků soutěže Zelená střecha roku 2019

| autor: MŽP0

Vyhlášení výsledků soutěže Zelená střecha roku 2019

Cílem konference je zvýšit informovanost zástupců státní správy a samosprávy, odborných kruhů i  veřejnosti o významu a funkcích zelených střech, jejich navrhování, provádění a péče o ně.Vegetace zelené střechy zadržuje vodu, má tepelně izolační funkci, čímž snižuje náklady na chlazení a vytápění budov, ukládá CO2 a zachycuje škodlivé látky v ovzduší. Zadržováním dešťové vody odlehčují zelené střechy kanalizační síti při přívalových deštích. Zeleň na střechách snižuje prašnost a hlučnost, podporuje biodiverzitu živočišných druhů, vytváří příjemné prostředí k odpočinku – to vše na plochách, které jsou dosud v drtivé většině nevyužité. Poslední dobou tvoří zeleň na budovách i podzemních objektech (parkoviště, tunely, komunikace) účinné řešení v evropských adaptačních strategiích měst na změny klimatu.

Více informací naleznete ZDE. Informace naleznete také na facebooku události.

Foto: ilustrační/ Pixabay