Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. – návštěva ministra zemědělství

| zdroj: SOVAK ČR0

aktuality.jpg
zdroj: SOVAK ČR

V druhém srpnovém týdnu přijel na návštěvu společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK Zlín) ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc., spolu s náměstkem Ing. Alešem Kendíkem, a generálním ředitelem Povodí Moravy, s.p., MVDr. Václavem Gargulákem.

Ministr si prohlédl prezentaci o VaKu, jeho ekonomických výsledcích a ocenil výsledky práce i řadu vodohospodářských projektů, které VaK za posledních 5 let realizoval. „Je tady ve vodárně vidět velké pracovní úsilí a také kus práce na vodohospodářské infrastruktuře,“ zhodnotil ministr Miroslav Toman.

Vak se soustřeďuje na budování vodohospodářské infrastuktury, na projekty pro zajištění dostatku kvalitní pitné vody, na ekologické projekty a to s důrazem na budoucnost. Mezi největší úspěchy patří rekonstrukce úpravny vody v Tlumačově a eliminace pesticidních reziduí, včetně dalších nežádoucích látek, dvě významné ekologické rekonstrukce čistíren odpadních vod v Luhačovicích a v Kašavě za téměř 100 milionů, které obě zaplatila MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a.s., (MOVO) nebo strategická rekonstrukce a zkapacitnění tzv. „vlárského vodovodu“ mezi Valašskými Klobouky a Brumovem-Bylnicí. 

Hlavním cílem ministerské návštěvy byla prohlídka nového manažerského a krizového střediska HUBGRADE®, kde proběhla dlouhá odborná diskuze. Je to hi-tech provoz od designu místností (autorem je Ing. arch. Ševčík) až po technologii, software SCADA systém Control Web, který má neskutečné možnosti provázat se s jinými řídícími systémy, a poskytovat množství údajů pro efektivní řízení logistiky vody, pro optimalizaci zásobování, a také ztrátovost vody v síti. Jedním z důležitých prvků je vysoká kybernetická bezpečnost celého projektu.

„Příjezd ministra s náměstkem do vodárny ve Zlíně byla pro nás velmi vážená návštěva, ta se totiž uskuteční možná jednou za historii. A druhá věc, byli jsme velmi potěšeni zájmem, a také pochvalou, od ministra za naše dlouhodobé snažení posunout vodárnu na vyšší úroveň. Středisko HUBGRADE® je jedním z nejpěknějších projektů, byla to společná investice s MOVO, ale počítače a softwareové licence jsou VaKu,“ dodal Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards