Voda v krajině 2022: inspirujte se, jak bojovat se suchem

| zdroj: Jihomoravský kraj0

zdroj: Jihomoravský kraj

Vítězné projekty ze soutěže Cena za krajinu, rozhovory s oceněnými i odborníky a spoustu zajímavostí o klimatu. Inspiraci, jak lépe hospodařit v přírodě, přináší brožura Voda v krajině 2022, kterou vydal Jihomoravský kraj.

Jižní Morava je jedním z nejvíce suchem ohrožených krajů v České republice. Jen za prvních pět měsíců letošního roku spadlo v regionu o polovinu méně srážek než obvykle. Aktivně se proti tomu staví řada jihomoravských starostů, soukromníků i vedení kraje. Jejich projekty, které mají ambici ukázat, že existuje spoustu možností a aktivit, jak navzdory klimatické změně v krajině udržovat vláhu, oceňoval loni první ročník soutěže Cena za krajinu.

Co všechno stálo za jejich aktivitami a proč jsou podobná opatření důležitá, se dočtete právě v nově vydané brožuře. Online verze ke stažení ZDE.