Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vláda schválila finance na výstavbů návozových tras k Dukovanům. Vysočina dostala peníze na dokončení obchvatu

| zdroj: Kraj Vysočina0

Cooling_towers_of_Dukovany_nuclear_plant_near_Dukovany,_Třebíč_District
zdroj: wikimedia.org

Ministr dopravy Martin Kupka tento týden informoval o rozhodnutí Vlády České republiky, která schválila financování prvních dvou klíčových dopravních staveb Kraje Vysočina nutných pro zajištění přepravy nadrozměrných nákladů na výstavbu nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany.

„Konkrétně jde o stavbu jihovýchodního obchvatu Jihlavy část VÝCHOD a obchvat Brtnice. V prvním případě už náš úřad administruje veřejnou zakázku na dodavatele. V případě Brtnice je stavební dokumentace kompletně připravena vč. vydaných povolení. Zajištění financování ze strany státu je pro nás impulsem pro rychlé vypsání zakázky,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Na stavbu druhé části obchvatu Jihlavy letos Kraj Vysočina ze Státního fondu dopravní infrastruktury získá 150 miliónů korun. 50 miliónů korun může Kraj Vysočina do konce roku proinvestovat na obchvatu Brtnice. Finanční podpora projektů, které pro zajištění stavby nového energetického zdroje připravil po dohodě se státem Kraj Vysočina, je pro jejich realizaci klíčová.

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy část VÝCHOD by měla být zahájena letos na podzim s tím, že plynule naváže na dokončené práce na jižní části obchvatu. Východní část obchovatu Jihlavy spojuje napojení Třebíče s II/602 směr Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a D1.

Obchvat Brtnice je naprojektován v délce 3,8 km, zahrnuje předložku silnici II/405 (v trase Jihlava – Třebíč) s křížením silnice II/404. Stavba počítá s třemi novými mostními objekty, protihlukovou stěnou, opěrnou zdí, vybudovány budou také účelové sjezdy. Obchvat zásadně ovlivní kvalitu a bezpečnost dopravního spojení ve směru východ – západ Kraje Vysočina, bude mít pozitivní vliv na životní o obytné prostředí v dotčeném katastru.

Jak informoval Miroslav Houška, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a ekonomiky, je obchvat Brtnice jedním z plánovaných obchvatů v regionu na trase směrem k Dukovaným, které je třeba pro přepravu nadměrných komponent vybudovat. Další připravené obchvaty jsou na silnici II/405 Zašovicích a Okříškách, na II/152 ve Slavěticích.  

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert