Video: Příklady dobré praxe: Snižování množství směsného komunálního odpadu

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv/ Canva

V současné době rostou ceny energií, surovin a tím i služeb a výrobků raketovým tempem, komunální odpad není výjimkou.

I v obcích, kde odpady byly na okraji zájmu, se nyní musí potýkat s razantním nárůstem nákladů na odpadové hospodářství. Začíná sílit zájem o co nejnižší produkci směsných komunálních odpadů.

V naší dnešní videoreportáži se budeme snažit ukázat, jak snížení směsného komunálního odpadu docílit. Dovíte se, kromě zásady odpadu předcházet, jak je dobré evidovat nádoby na SKO pomocí čipů, jakou roli v SKO hraje bioodpad nebo jak prospěje vhodná změna systému odpadového hospodářství v obci celkovému snížení produkce SKO.

Máte dotazy týkající se snižování množství směsného komunálního odpadu? Zajímají vás bližší informace k tématu reportáže? Můžete se obrátit na odborníky prostřednictvím naší Poradny:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png