Video: Příklady dobré praxe: Kontrolní mechanismy v odpadovém hospodářství

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Každá kontrola vyžaduje vhodné podklady. Ty se v odpadovém hospodářství každé obce skrývají v důsledné evidenci odpadů, aby měl ten, kdo chce zavést správný kontrolní mechanismus představu o produkci odpadů.

Základními podklady pro správnou kontrolu je například adresná evidence nádob. Ta může pomoci například s možnou redukcí počtu výsypů, redukcí počtu samotných nádob, změnu umístění tak, aby se zlepšila logistika svozu a v neposlední řade dojde k redukci váhy odpadu, což povede k fakturaci za skutečně svezený odpad.

Ve videoreportáži ukážeme, že kontrolní mechanismy mohou obcím pomoci k dosažení cílů, které si obec vytyčila.

Správná evidence může pomoci správně řídit odpadové hospodářství, pomůže zanalyzovat kvalitu a efektivitu sběrné sítě a nabídnout možné zavedení door to door systému.

banner Sensoneo

Máte dotazy týkající se adresné evidence odpadů? Zajímají vás možnosti kontroly naplněnosti odpadových nádob? Napadají vás jiné otázky ke kontrole odpadového hospodářství? Můžete se obrátit na odborníky přes naší Poradnu:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png