Video Příklady dobré praxe: Efektivní systémy odpadového hospodářství

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Nová legislativa přinesla obcím motivaci, ale i nástroje pro zavedení nových a moderních systémů nakládání s odpady. Důraz je přitom kladen na odklon odpadů ze skládek k recyklaci popřípadě energetickému využití.

Dnešní videoreportáž navazuje na článek Efektivní systémy odpadového hospodářství a prohlubuje informace z praxe.

Představíme systém Door To Door, který se vyznačuje sběrem vyseparovaných komodit „dům od domu“. Než se ale obec pustí do změny či modernizace systému a začne nakládat se svými obaly nově, musí provést velmi důkladnou analýzu svého stávajícího odpadového hospodářství.

Video reportáž také poukazuje na důležitost bioodpadu v celkovém nakládání s odpady. V rámci efektivního fungování odpadového hospodářství je zásadní jeho vytřídění. Bioodpad v mnoha lokalitách tvoří 25 až 35 % ze směsného komunálního odpadu. Přitom jeho tříděním dokáží obce dosáhnout požadovaných cílů mnohem snadněji.

Zajímají vás další informace k nakládání s odpady? Můžete se obrátit na odborníky přes naší Poradnu:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png