Video: Nulový odpad: Podpora bezobalového prodeje a principů zero waste

| autor: Pavel Mohrmann0

zdroj: Bezobalu - archiv redakce

Obaly tvoří významnou část komunálního odpadu. Jsou vyráběné z materiálů, které se v drtivé většině v přírodě volně nerozkládají, a když, potřebují na to desítky, mnohdy stovky let.

Nakládání s odpady z obalů vyžadují většinou technologii, která je i přes ušlechtilou myšlenku recyklace životnímu prostředí nešetrná. Vyžaduje energii, má své vysoké pořizovací a provozní náklady a sama technologie při výrobě zanechává nezanedbatelnou uhlíkovou stopu.

Výrobky obaly mít musí. Z různých důvodů. Je ale mnoho výrobků, které mají obaly nesmyslné, zbytečné či nevhodné. V dnešním videu se podíváme na to, že rozumným přístupem můžeme množství odpadů z obalů zásadně snížit.

Máte otázky týkající se tématu? Můžete se obrátit na odborníky prostřednictvím naší Poradny:

Poradna3.png

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

logo_MZP_CZ (3).png