18. 6. 2019  |  Odpady  |  Autor: Petr Jarolímek

Veřejné projednání záměru navýšení skládky Ďáblice se nekonalo

Na 17.6. 2019 bylo svoláno veřejného projednání záměru navýšení skládky v pražských Ďáblicích. Oznamovatel záměru, firma FCC ČR, s.r.o., zrušil před začátkem projednání svou účast. Tento krok zdůvodnil procesními nedostatky.

Setkání se mělo konat v hlavním sále radnice městské části Praha - Ďáblice od 15. hodin. I přes tento, poněkud nepříznivý čas, se zde shromáždilo velké množství lidí, kteří se chtěli zúčastnit diskuse. Firma FCC Česká republika, s.r.o.,  však deset minut před začátkem veřejného projednání zrušila svou účast.

Mnozí z příchozích dorazili se svými malými dětmi nebo s protestními transparenty proti znovuotevření rekultivované skládky. Přítomni byli také starostové okolních obcí či městských částí.

Projednávání svolala Městská část Praha - Ďáblice pod heslem Nechceme navyšování skládky!”

DSC_0799.JPG

Firma FCC Česká republika – provozovatel skládky a oznamovatel záměru jejího rozšíření – kvůli údajným procesním nedostatkům, deset minut před zahájením jednání v zaplněném sále, svou účast zrušil. Veřejné projednání bylo následně hned v začátku ukončeno a rozpuštěno. Ze zákona bude do 5 dnů určen nový termín projednávání.

Přečtěte si také

Evropa omezuje skládkování. ČR jde opačným směrem

Mnozí místní občané, kteří si rozšiřování skládky nepřejí, ještě dlouhý čas po rozpuštění veřejného projednání diskutovali o dané problematice. Skládkování označovali za překonaný způsob nakládání s odpady, který má negativní dopad na zdraví občanů a volali po větší recyklaci odpadů nebo alespoň jejich energetickém využití.

Foto: autor

Úvodní foto: Skládka Ďáblice. Zdroj: FCC Group/ Průmyslová ekologie