Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Veřejné budovy - Šetřete energie, náklady a životní prostředí

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Na začátku března otevřelo Ministerstvo životního prostředí dotační výzvu, ve které jsou připraveny další 2 miliardy Kč na snížení energetické náročnosti veřejných budov a zvýšení využití obnovitelných zdrojů energie.

Dotačně budou podporovány aktivity:

  • Celkové/dílčí energetické úsporné renovace vč. projektů metodou EPC

  • Výstavba nových budov v pasivním energetickém standardu

  • Samostatná výměna zdroje tepla s výkonem nižším než 5 MW (biomasa, tepelná čerpadla, kondenzační kotle na zemní plyn, solárně-termické kolektory, fotovoltaika, rekuperace)

Výše dotační podpory se bude ve velké míře odvíjet od dosažených energetických úspor a kvalitě a přínosu zpracovaného projektu. Je tak možné získat od 35 % do 55 % celkových způsobilých výdajů a v případě instalace rekuperačních systémů až 70 % celkových způsobilých výdajů. Projekty realizované metodou EPC či Design&Build budou bonifikovány dalšími 5 %.

Budování energeticky šetrných budov přispívá k naplňování společenské odpovědnosti vůči budoucím generacím, výrazně šetří provozní náklady, má pozitivní vliv na životní prostředí a zvyšuje kvalitu prostředí v budovách.

Nejste si jisti, zda můžete o dotační podporu žádat, rádi byste se dozvěděli více či potřebujete poradit? Kontaktujte nás, a my Vás provedeme světem dotací nejen v rámci snižování energetické náročnosti veřejných budov. Náš tým odborníků je zkušený ve všech dotačních segmentech a poskytujte služby veškerým možným žadatelům o dotace. Nevěříte? Vyzkoušejte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ