Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Veřejné budovy - Šetřete energie, náklady a životní prostředí

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Veřejné budovy - Šetřete energie, náklady a životní prostředí

Na začátku března otevřelo Ministerstvo životního prostředí dotační výzvu, ve které jsou připraveny další 2 miliardy Kč na snížení energetické náročnosti veřejných budov a zvýšení využití obnovitelných zdrojů energie.

Dotačně budou podporovány aktivity:

  • Celkové/dílčí energetické úsporné renovace vč. projektů metodou EPC

  • Výstavba nových budov v pasivním energetickém standardu

  • Samostatná výměna zdroje tepla s výkonem nižším než 5 MW (biomasa, tepelná čerpadla, kondenzační kotle na zemní plyn, solárně-termické kolektory, fotovoltaika, rekuperace)

Výše dotační podpory se bude ve velké míře odvíjet od dosažených energetických úspor a kvalitě a přínosu zpracovaného projektu. Je tak možné získat od 35 % do 55 % celkových způsobilých výdajů a v případě instalace rekuperačních systémů až 70 % celkových způsobilých výdajů. Projekty realizované metodou EPC či Design&Build budou bonifikovány dalšími 5 %.

Budování energeticky šetrných budov přispívá k naplňování společenské odpovědnosti vůči budoucím generacím, výrazně šetří provozní náklady, má pozitivní vliv na životní prostředí a zvyšuje kvalitu prostředí v budovách.

Nejste si jisti, zda můžete o dotační podporu žádat, rádi byste se dozvěděli více či potřebujete poradit? Kontaktujte nás, a my Vás provedeme světem dotací nejen v rámci snižování energetické náročnosti veřejných budov. Náš tým odborníků je zkušený ve všech dotačních segmentech a poskytujte služby veškerým možným žadatelům o dotace. Nevěříte? Vyzkoušejte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema