Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Veolia Energie ukončila topnou sezónu, trvala přes 8 měsíců

| zdroj: Veolia0

Veolia Energie ukončila topnou sezónu, trvala přes 8 měsíců

„Uplynulá topná sezóna byla nejdelší za poslední tři roky, ale dodávky tepla byly celkově nižší, údaje budeme vyhodnocovat v následujících dnech. Výroba a dodávky tepla byly ovlivněny hlavně klimatickými podmínkami, ale v březnu, dubnu a květnu také vládními opatřeními proti šíření koronaviru. Na prodejích tepla se odrazilo uzavření škol, hotelů, restaurací, různých provozoven atd.,“ uvedl Reda Rahma, generální ředitel společnosti Veolia Energie ČR.

Zahájení dodávek tepla domácnostem a dalším odběratelům proběhlo 20. září 2019, o týden dříve než v předchozím roce. Nejvíce tepla se dodávalo v lednu 2020, celkově byly ale zimní měsíce opět o něco teplejší než v posledních letech. Chladnější než v minulé topné sezóně bylo září a poslední dva měsíce - duben a květen. Loni skupina Veolia Energie ČR ukončila vytápění ve druhé polovině května v závislosti na lokálních klimatických podmínkách, například v Moravskoslezském kraji to bylo 24. května 2019.

Z pohledu výroby v předchozích měsících nenastaly žádné odstávky nebo větší problémy, i díky dobré přípravě, opravám a investicím během letních měsíců. Ty budou pokračovat i letos.

Během nouzového stavu a koronavirové pandemie výroba a dodávky tepelné energie domácnostem, firmám, nemocnicím a dalším odběratelům nebyly nijak ohroženy. Společnost zavedla postupně desítky preventivních opatření, včetně zpřísnění daná usnesením vlády z 30. března, které se týkalo zaměstnanců subjektů tzv. kritické infrastruktury. Část zaměstnanců (v teplárnách v Moravskoslezském kraji) byla zařazena do přísnějšího režimu až do ukončení nouzového stavu.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert