Reklama

30. 3. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Praha.eu

V sobotu zahájí pražská zoo 88. sezónu

Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček se zúčastní v sobotu 30. března 2019 od 11 hodin slavnostního zahájení 88. sezóny Zoo Praha. Společně s ředitelem pražské zoologické zahrady Miroslavem Bobkem stane na pódiu před Vzdělávacím centrem také rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a další významní hosté.

Lidé, kteří se rozhodnou navštívit Zoo Praha již v první den nové sezóny, se mohou těšit mimo jiné na představení nového ptačího druhu, kagu chocholatého, křtiny mláděte guerézy pláštíkové či zahájení výstavy Orlí lovci. Návštěvníci budou mít také možnost blíže se seznámit s letošní enrichmentovou kampaní a součástí programu bude i otevření nového objektu návštěvnických toalet s originální výstavou koprolitů a odlitků trusu zvířat.

„Pražská zoo je jedním z nejvyhledávanějších cílů jak Pražanů, tak návštěvníků našeho města z celého světa, a její umístění mezi deseti nejlepšími světovými zoologickými zahradami světa rozhodně není náhoda. Je to výsledek skvělé práce všech jejích zaměstnanců a také fungující kooperace s hlavním městem. Rád bych tedy jako reprezentant hlavního města Prahy popřál Zoo Praha, aby i v letošní sezóně potvrdila svojí výjimečnost a aby si cestu do ní našlo mnoho spokojených návštěvníků,“ uvedl náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Zoo Praha v loňském roce navštívilo 1 427 491 návštěvníků.

Neinvestiční příspěvek hlavního města pro rok 2018 činil 126 357 700 Kč.

Neinvestiční příspěvek hlavního města pro rok 2019 činí 130 167 700 Kč.

© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI