Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

V Pardubicích se podevatenácté uskutečnila Krajská konference environmentálního vzdělávání

| zdroj: Pardubický kraj0

V Pardubicích se podevatenácté uskutečnila Krajská konference environmentálního vzdělávání

Účastníci akce z řad pedagogů se měli možnost seznámit s novinkami v oblasti environmetální výchovy a její podpory ze strany Pardubického kraje.

„Cílem konference je setkávání pedagogů environmentální výchovy, kteří se dozvědí, jakým způsobem podporujeme jednotlivé projekty v oblasti ochrany životního prostředí. V nedávné době jsem navštívil zemědělskou školu v Chrudimi, kde se snaží přeměnit bioodpad za pomoci bakterií a  žížal v humózní kompost. A to je jen jeden z příkladů dobré praxe v oblasti ochrany přírody.

Dalším příkladem byla i sobotní výsadba stromků ve spolupráci s Lesy ČR. Protože řešení kůrovcové kalamity pouze na sociálních sítích problémy v oblasti ekologie nevyřeší. Děkuji vám proto za vaši práci, kterou v oblasti výchovy ekologie vykonáváte,“ sdělil radní Václav Kroutil. 

Cílem Pardubického kraje v oblasti EVVO je podpora rozšíření sítě škola zaměřených na komplexní ekologickou výchovu a pokračovat začleňování EVVO do života škol. S tím souvisí i dotační tituly, které tyto aktivity podporují.

„V letošním roce jsme podpořili 80 projektů v celkovém finančním objemu 415 tisíc korun. Je to o sto tisíc korun více než v předchozím v roce,“ informoval Václav Kroutil.  (Bližší informace k novým dotačním titulům pro rok 2020 naleznete na stránkách www.pardubickykraj.cz .)

Zástupci Ekocentra Paleta prezentovali svou činnost v uplynulém roce a informovali o akcích i projektech v roce 2020, kdy oslaví 30 let své působnosti. Odpoledne patřilo dílnám a seminářům na téma popularizace pitné vody, vzdělávacímu programu o klimatických změnách nebo o vylepšeních rodinných domů, aby byly přátelštější k životnímu prostředí.

Foto: Pardubický kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ