V Lázních Kynžvart vědí, jak správně třídit odpad

| zdroj: Karlovarský kraj0

V Lázních Kynžvart vědí, jak správně třídit odpad

Kromě instalace informačních tabulí, týkajících se třídění separovaných složek odpadu a elektroodpadu, byly pořízeny také kapesníky, pohlednice a omalovánky s motivy maskota lázní „Vydrou Mayou“. Ty jsou určeny především pro děti, které zde tráví léčebný pobyt se svými rodiči.

„Děti jsou hlavním článkem, prostřednictvím kterého se informace o nutnosti chránit životní prostředí a dbát o ochranu přírody dostávají i ke starším generacím. Z toho důvodu se snažíme cílit především na ně,“ vysvětlil krajský radní pro oblast životního prostředí a energetiky Karel Jakobec s tím, že je třeba neustále připomínat a opakovat jak významné je třídění odpadu, aby se dostalo do pravidelných návyků dětí již od útlého věku a bylo pro ně následně automatickou věcí v životě.

Karlovarský kraj i nadále spolupracuje se všemi kolektivními systémy a pro rok 2020 připravuje se společnostmi další osvětově vzdělávací akce.

ilustrační foto/wikimedia commons