6. 6. 2020  |  Aktuality  |  Zdroj: Brno

Urban centrum představuje výsledky soutěže o návrh vodních prvků na Dominikánském náměstí

Z loni zrekonstruovaného Dominikánského náměstí zmizela auta a jeho přeměnu ve vstřícný veřejný prostor by měly dovršit nové vodní prvky. Jak dopadla architektonicko-výtvarná soutěž na jejich podobu, uvidí lidé na výstavě, která probíhá v Urban centru na Mečové ulici.

Dotvořit charakter Dominikánského náměstí, v letních měsících chladit jeho povrch a zpříjemňovat tak návštěvníkům pobyt v tomto exponovaném brněnském prostoru, to je hlavní účel vodních prvků, které by měly na náměstí vzniknout. V úvahu mimo jiné přichází drobnější vodní prvek před kostelem svatého Michala a mohutnější kašna nebo fontána před budovou Nové radnice.

Město Brno proto na podobu vodních prvků na Dominikánském náměstí vyhlásilo v prosinci loňského roku architektonicko-výtvarnou soutěž, s jejímiž výsledky se zájemci mohou seznámit na výstavě v Urban centru na Mečové 5. Od 2. června jsou zde představeny návrhy všech účastníků soutěže. Expozice je přístupná zdarma.

Foto: zdroj Brno