Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

UCEEB se účastní mezinárodního projektu nízkouhlíkových měst

| zdroj: Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze0

UCEEB se účastní mezinárodního projektu nízkouhlíkových měst

Setkání se zúčastnili zástupci regionů a výzkumných institucí ze Španělska, Chorvatska, Itálie, Švédska a České republiky, kterou kromě ČVUT UCEEB reprezentovala také Energetická agentura Zlínského kraje. První den byl věnován prezentacím a diskusím o všech aspektech realizace přechodu na nízkouhlíkové obce.

Důraz byl kladen především na vzájemnou výměnu zkušeností s administrativou, řízením a komunikací projektu, jehož cílem je zlepšit programy regionálního rozvoje v oblasti renovace a výstavby energeticky účinných budov, dálkového vytápění a dalších způsobů obnovy měst přinášejících snížení emisí CO2.

Následující den se účastníci setkání seznámili s příklady dobré praxe přímo v Pamploně a okolí. Navštívili například městský komplex sociálních bytů ve městě Tudela, kde v rámci projektu Lourdes Renove proběhla rozsáhlá renovace více než 500 bytových jednotek, včetně obnovy topných sítí, výměny kotlů a přístupů do budov.

Hlavními výstupy projektu budou diagnostické zprávy o regionálních programech podpory, průvodci metodikou a osvědčenými postupy, stručné zprávy o regionální politice a regionální akční plány. Využívat je budou moci všichni aktéři ve stavebnictví od firem přes průmyslová sdružení a univerzity až po stavební úřady a další orgány státní správy.

Projekt LC DISTRICTS „Towards low carbon city districts through the improvement of regional policies“ je podpořen z Programu INTERREG EUROPE financovaném z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

Foto: UCEEB

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM