Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Třídící linka ve Vsetíně je modernější

| autor: Suez Využití zdrojů a.s.0

Pro modernizaci zdejší třídírny se město rozhodlo z důvodu rostoucího množství odpadů. Výše investice do nového kontinuálního lisu přesáhla 3,5 milionů korun a celkové náklady na modernizaci třídírny se vyšplhaly ke 4,8 milionům korun.

Obce a města se musí stejně jako průmysl začít připravovat na výrazné omezení skládkování po novele zákona o odpadech a na vyšší cíle v oblasti recyklace, které si nastavila Evropská unie. Vsetín se proto rozhodl jít ve spolupráci se společností SUEZ Využití zdrojů cestou většího podílu třídění: „Třídění odpadů významně přispívá k jeho dalšímu využití, je to zásadní počin ve prospěch životního prostředí. Přírodní zdroje nejsou neomezené a tak k nim musíme přistupovat, každý jednotlivec i celá města. My ve Vsetíně se snažíme nezůstávat pozadu, proto jsme modernizaci třídírny významně podpořili,“ sdělil Jiří Růžička, starosta města.

Množství odpadu, který k nám přivážejí zaměstnanci Technických služeb Vsetín, neustále roste. Proto bylo nutné zahájit modernizaci zpracovatelských kapacit. Oproti roku 2012 vzrostl například návoz vytříděného plastového odpadu z města ze 142 na celkem 564 tun,“ říká Petr Salamon, oblastní manažer SUEZ Využití zdrojů.

Navýšení zpracovatelských kapacit zajistí především nový kontinuální lis.  Dále se pro zefektivnění zpracování odpadů zmodernizoval dopravník k lisu za více než 700 tisíc korun a pro usnadnění logistiky byly provedeny další úpravy areálu třídírny.

Foto: Modernizace třídící linky je investicí do ochrany životního prostředí, zdroj: Suez Využití zdrojů

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert