Titul Evropského zeleného hlavního města 2024 přebírá Valencie

| zdroj: Cebre0

travelnow-or-crylater-7b0EXl2NaE8-unsplash
zdroj: unsplash.com

Ve čtvrtek 11. ledna Valenciepřevezme vládu jako Evropské zelené hlavní město roku 2024, nahrazující dosavadního nositele, estonské město Tallinn.

Během zahajovacího ceremoniálu obdrží starostka María José Catalá Zelenou knihu od místostarosty Tallinnu Tiita Terika. Komisař Virginijus Sinkevičius zdůraznil, že Valencie získala toto prestižní ocenění díky své ambiciózní strategii udržitelnosti a úspěšným iniciativám v oblasti udržitelného cestovního ruchu, klimatické neutrality a inkluzivní zelené transformace.

Město se v minulosti věnovalo silnému občanskému hnutí, které pohánělo změny, a letošní rok bude sloužit k posílení zapojení občanů a podpory nezbytných změn pro lepší budoucnost. Valencie plánuje přes 300 aktivit a akcí, které osloví různá odvětví města a zdůrazní jeho úsilí o udržitelnost a kvalitu života obyvatel.