21. 5. 2019  |  Aktuality  |  Autor: Kraj Vysočina

Technické fórum Kraje Vysočina 2019

Odborná konference Technické fórum Kraje Vysočina je určena zástupcům středních odborných škol, i škol základních věnujících se přípravě dětí pro studium i na odborných školách, dále zástupcům a manažerům firem, cechů, zájmových skupin a municipalit.

Odborná konference se bude konat ve čtvrtek 6. června 2019, od 9:15 v konferenčních prostorách Hotelu Zámek Valeč na Třebíčsku. Hosty Technického fóra Kraje Vysočina 2019 jsou hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, viceprezidenti Hospodářské komory ČR Roman Pommer a Michal Štefl nebo Miroslava Kopicová z Národního vzdělávacího fondu.

Podle informací Jany Fialové, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, je program konference cílen na představení výstupů projektů na podporu technického vzdělávání realizovaných Krajem Vysočina a partnery, a to pohledem realizátorů, partnerů a firem, a tentokrát i pohledem samotných studentů. „Vysočina se už zhruba sedm let snaží intenzivně podporovat oblíbenost a atraktivitu technického vzdělávání, v regionálních partnerech máme obrovskou podporu a daří se nám společně přivádět mladé lidi k technickým i přírodovědným oborům,“ uvedla Jana Fialová. Vedlejším záměrem pořadatelů konference je umožnění zástupcům škol a firem navázat další spolupráci a dále také přiblížit výstupy z ní nejširší společnosti.

Partnerem Technického fóra Kraje Vysočina jsou společnosti PKS Holding, Bosch Diesel Jihlava, ZĎAS a Hospodářská komora Kraje Vysočina.

Foto: ilustrační/ Pixabay