Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Světový den vody 2020 u členů SOVAK ČR

| zdroj: SOVAK ČR0

Světový den vody 2020 u členů SOVAK ČR
Na sobotu 21. 3. ČEVAK a.s. otevře pro veřejnost Úpravnu vody Milence u vodní nádrže Nýrsko. Pražské vodovody a kanalizace, a.s., o víkendu 21. a 22. 3. umožní prohlídku Muzea pražského vodárenství v Podolské vodárně. 

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s. uspořádají 21. 3. dny otevřených dveří areálů čistíren odpadních vod v Opavě, Karviné, Novém Jičíně a Frýdku-Místku (Sviadnově) a největší úpravny pitné vody v regionu v Podhradí u Vítkova, která bude zpřístupněna i 28. 3.

ČOV v Opavě
MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., organizuje prohlídku zatrubněného mlýnského náhonu v Prostějově, která se uskuteční pouze za bezdeštného počasí dne 23. 3. a v tento den zájemci budou moct navštívit také další provozy: ČOV Nové Sady Olomouc, ÚV Černovír Olomouc, ČS Chválkovice, Olomouc, ČOV Uničov, ČOV Prostějov – Kralický Háj, ČOV Zlín – Malenovice, ÚV Tlumačov. 1. SčV, a.s., otevírá pro zájemce ČOV Sedlčany 18. 3., ČOV Český Brod 18. 3., ÚV Hvězdička (Příbram) 20. 3., ČOV Příbram 24. 3. a ČOV Čelákovice 25. 3.

Ostravské vodárny a kanalizace a.s. pořádají dne 28. 3. Den otevřených dveří v Ústřední čistírně odpadních vod v Přívoze. Areál Úpravny vody Ostrava-Nová Ves letos nabízí, kromě standardního okruhu prohlídky, i návštěvu miniexpozice Historie ostravského vodárenství – Babylon. Skupina Severočeská voda (SVS – SčVK – SčS) v den oslav svátku umístí stánek do obchodních center v Liberci a v Mostě, aby si veřejnost připomněla význam vody. Počínaje Světovým dnem vody bude rovněž umožněna exkurze na úpravnách vod a čistírnách odpadních vod.

Ostravské vodárny a kanalizace a.s.
VODÁRNA PLZEŇ a.s. připravila program k SDV na 28. 3., a to na Čistírně odpadních vod v Plzni na Jateční třídě a Úpravně vody v Plzni na Homolce. Královéhradecká provozní, a.s. dne 18. 4. zpřístupní veřejnosti věžový vodojem na Novém Hradci Králové.

Uskuteční se i několik soutěží. Brněnské vodárny a kanalizace, a.s., k datu Světového dne vody budou směřovat vyhlášení výsledků soutěže pro žáky 4. a 5. tříd základních škol Celá třída odpovídá, která je zaměřena na ochranu životního prostředí, koloběh vody v přírodě, zásobování pitnou vodou a čištění odpadních vod. Ostravské vodárny a kanalizace a.s. vyhlásily 19. ročník ekologického hravého projektu pro základní školy Hledej pramen vody 2020, kdy velké finále proběhne 29. 5. na Slezskoostravském hradě. V rámci oslav Světového dne vody skupina Severočeská voda (SVS – SčVK – SčS) již v předstihu vyhlašuje soutěž pro školní družiny k biodiverzitě s tématem pítka pro ptáky.

Brněnské vodárny a kanalizace, a.s.

Chybět nebudou ani setkání vodohospodářů. Svaz vodního hospodářství České republiky, z.s., pořádá k připomenutí SDV společně s ministerstvy zemědělství a životního prostředí a SOVAK ČR odborné setkání vodohospodářů dopoledne 24. 3. v Kongresovém centru Praha. Pro zaměstnance společností na severu Čech, které spojuje „vodařina“ – Povodí Ohře, SVS, SčVK a SčS bude rovněž zorganizováno společenské setkání.  Slavnostní setkání proběhne i 17. března v Polné, které organizují společně VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., (VAS), Brněnské vodárny a kanalizace, a.s., státní podnik Povodí Moravy, s.p., a Vírský oblastní vodovod sdružení měst, obcí a svazku obcí. K oslavám SDV se v následujících dnech tradičně připojí také divize VAS, Boskovice a Znojmo, jež připravují regionální setkání s představiteli obcí.

Úvodní foto: ilustrační koláž Hana Tomášková

Foto zdroj: SOVAK ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ